Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaświadczenie o pożarach lub innych zdarzeniach

Adam Grygoruk. Opublikowano w Poradnik Interesanta

INSTRUKCJA DLA OSÓB ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ PO ZAŚWIADCZENIA O POŻARACH I INNYCH MIEJSCOWYCH ZAGROŻENIACH.
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku wydaje zaświadczenia dot. pożarów i miejscowych zagrożeń.
DLA KOGO?
Każda osoba pełnoletnia potrzebująca zaświadczenie o powstałym pożarze lub miejscowym zagrożeniu.
GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ?
W dni robocze w godz. 8.00 - 15.00 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku ul. Warszawska 3, Wydział Operacyjno - Szkoleniowy. W przypadku zdarzeń powstałych na terenie gminy Łapy, Poświętne, Turośń Kościelna i Suraż - można zgłosić się do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Łapach ul. Płonkowska 1A. 
FORMA ZAŚWIADCZENIA I JEGO ZAWARTOŚĆ.
Zaświadczenie wydaje się w jednym egzemplarzu, na miejscu. Jeżeli dotyczy lat ubiegłych - w  przeciągu 7 dni.
Zawartość zaświadczenia:
- data wydania,
- dzień i przybliżona godzina powstania zdarzenia,
- miejsce zdarzenia (obiekt - opisany według stanu zastanego),
- adres miejsca zdarzenia,
- krótki opis zniszczeń w wyniku zdarzenia,
- dane osoby odbierającej zaświadczenie na podstawie okazanego dokumentu tożsamości. 
CO TRZEBA MIEĆ ZE SOBĄ?
Osoba zgłaszająca się w celu otrzymania zaświadczenia powinna zgłosić się osobiście. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty (w przypadku braku dowodu - prawo jazdy lub paszport).

OPŁATA.

Warunkiem wydania zaświadczenia jest posiadanie dowodu opłaty skarbowej w wysokości 17 zł.

Wpłaty należy dokonać na konto: „Urząd Miejski w Białymstoku Departament Finansów Miasta - Bank Pekao S.A.  26 1240 5211 1111 0010 3553 3132” tytułem: opłata skarbowa za zaświadczenie o … ( pożarze lub wypadku itp.). Opłata może być uiszczona przelewem internetowym, na poczcie lub w banku.

Nie podlega opłacie skarbowej wydanie zaświadczenia w sprawach zgodnie z art. 2 ustawy z 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1827 ze zm.).
Zwalnia się z opłaty skarbowej na podstawie art. 7 w/w Ustawy.