Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1

Administrator. Opublikowano w JRG 1

 

    DSC 0102as

 Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 1
 w Białymstoku

 15-063 Białystok,
 ul. Warszawska 3
 tel. 47 711 7207

 

      Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą Nr 1 w Białymstoku powołano z dniem 1 lipca 1992 r. na podstawie rozkazu Komendanta Głównego PSP.  Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza jest podstawową jednostką organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej posiadającą siły i środki umożliwiające samodzielne organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej w czasie walki z pożarami oraz likwidacji miejscowych zagrożeń. W ramach jednostki działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego.

 

Dowódca JRG Nr 1 - p. o. mł. bryg. Arkadiusz Augustyniak 

 

Z-ca Dowódcy JRG - st. kpt. mgr inż. Łukasz Ostrowski 

 

 

W Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 w Białymstoku służbę pełni 79 ratowników w tym 77 na trzech zmianach służbowych w strażnicach przy
ul. Warszawskiej 3 i ul. Dojlidy Fabryczne 24:

- Zmiana I - 24 ratowników, Dowódca Zmiany  ........................................

- Zmiana II - 25 ratowników, Dowódca Zmiany  mł. bryg. Grzegorz Zalewski

- Zmiana III - 25 ratowników, Dowódca Zmiany  mł. bryg. Grzegorz Falkowski

 

Obszar operacyjny działania JRG Nr 1 w Białymstoku obejmuje część miasta Białystok o powierzchni ok. 47 km2 oraz gminy: Zabłudów, Michałowo i Gródek (1180 km2) i zamieszkiwany przez ponad 155 tys. ludzi.